ana sayfa > K > Rüyada Küfür Etmek

Rüyada Küfür Etmek

23 Eylül 2011 yorum ekle yorumlara git

Rüyada küfür zenginliğe delalet eder.Zira ayeti kerimde şöyle buyurulur. (Çünkü) insan muhakkak taşkınlık eder.Kendisini müstağni görmekle) Bazen küfür zulme delalet eder. (Kâfirler ise hep o zalimlerdir.) Bazen ilacın fayda vermediği hastalığa delalet eder. ( Amma o küfre sa­panları ha uyarmışsın bunları hâ uyarmamışsın onlar birdir. İmana gel­mezler) 393 Kâfirlerin çokluğu kişinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin çokluğuna delalet eder.
Rüyada küfür zulümdür. Dini­nin fesada uğradığını gören kimse, saçmalık ve arsızlık yapar. Aynı şeklide saçmalık ve arsızlık yaptığını gören kimsenin dini fesada uğrar. Rüyada sap­kınlık içinde olduğunu gören kimse hataya düşer. Aynı şekilde hata yap­tığını gören kimse de sapkınlığa düşer. Bir topluluğun içinde dininin fasid olduğunu gören kimse, bir topluluğun yanında yalancı şahitlikte bulunur. Bir tabirde; küfür hakkın inkârına delalet eder. Küfür kendisine iyilikte bulunan kimseyi inkâr etmektir.

Bazen küfür ölümün eşiğine geldikten sonra hastanın iyileşmesine de­lalet eder. Küfür dinde fitneye ve insan öldürmeye delalet eder.

Tags: , , , , , , , , , ,
Categories: K
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız