ana sayfa > C-Ç > Rüyada Çatı Görmek

Rüyada Çatı Görmek

12 Eylül 2011 yorum ekle yorumlara git

Rüyada çatı yüksek merte­bede olan kimseye delalet eder. Eğer çatı tahtadan ise gururlu kimsedir. Çatının üstüne düşmesinden korktuğunu gören kimse, yetkili bir kimseden korkmaya delalettir. Eğer çatıdan toprak düşüp üstüne gelirse, korkudan sonra emniyete işarettir.

Çatıyı tutan gövdenin kırılması, evin sahibinin ölüme veya felakete uğramasına delalet eder. Evin kirişinin ikiye bölündü­ğünü ancak düşmediğini görmek, evin içindeki bütün eşyaların bir kat daha artacağına delalet eder. Evin çatısının tahtası ve gövdesi insanların ihtiyaçlarını yüklenen münafık kimseye, bunların kırılmasını görmekte böyle bir kimsenin ölmesine delalet eder.

Rüyada bir çatının altına gir­diğini ve gökyüzünün gözden kaybolduğunu görmek, rüya sahibinin evine hırsız girmesine ve eşyasını çalmasına delalet eder. Çatının yıkıldığını gör­mek, ev sahibinin ölmesidir. Çatıdan su damladığını görmek ölü üzerine ya da hasta için ağlamaya delalet eder. Çatının toprağını yağmurun giderdiğini görmek, kişinin fakirleşmesine ve nimetlerin kalkmasına delalet eder.

Bir çatının üstünde olduğunu ve inmek istediği halde inemediğini görmek, kişi­nin haps edilmesine işarettir. Rüyada çatının üzerine çöktüğünü gören kim­seye bir musibet gelir. Yıldızların çatısının altında olduğunu görmek, çatısı­nın yıkılıp yıldızların görünmesine delalet eder.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,
Categories: C-Ç
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız