Sitemize Hoşgeldiniz - Bugün

Şuanda 24 Kategoride 355 İçerik Bulunuyor.

Rüyada Asker Görmek

Ana Sayfa » A » Rüyada Asker Görmek

Rüyada bir yerde toplanmış askerler görmek, hakkın isbatına, batılın yok olmasına delalettir. Zira ayeti kerimede (Ey elçi!) Onlara dön; iyi bilsinler ki, kendilerine asla karşı koyamayacakları ordularla gelir, onları muhakkak surette hor ve hakir halde oradan çıkarırız!) buyrulmuştur.32 Askerlerin az olması da zafere delalet eder. Zira ayeti kerimede ( Allah’ın huzuruna varacaklarına inananlar: Nice az sayıda bir birlik Allah’ın izniyle çok sayıdaki birliği yenmiştir. Allah sabredenlerle beraberdir, dediler.)33 Elinde yay ve ok olan asker görmek, geçiminin güzelliğine delalet eder.Rüyada Allahın askerleri rahmet meleklerine, kalabalık güruhlar azab meleklerine delalet eder. Rüyada asker olduğunu gören kimse, sultanın sofrasından rızıklanır ve bir çaba sarf etmeksizin bir yerde yetki alır. Hazine hesap defterinde ismi olduğunu gören kimse, geçim sıkıntısı çekmez. Ya da istediği şeylere ulaşır. Rüyada kışlada asker olduğunu gören kimse, hasta ise ölümüne, değil ise gam ve kedere işaret eder. Rüyada Şam ya da Irak ya da Yemen tarafından ordular geldiğini görmek, birliğin bozulmasına, ordular görmek korkuya delalet eder.

Kâfir ordularının gerçek hayatta müslüman ordularında fazla olduğu bir zamanda yirmi asker, bin asker, yüz asker, üç bin ve beş bin müslüman asker fasıklara ve kâfirler üzerine zaferle müjdelenmeye işarettir. Bazen yüz asker Allah her yüz yılın başında gönderdiği âlime, bin asker kadir gecesine delalettir.

Askerle beraber bir peygamber, hükümdar ya da âlim olması müslümanların zaferine, askerlerin bir beldeye girmesi oraya yağmur yağacağına delalet eder. Askerler müminler için nusrete, zalimler için intikama delalet eder.

30 Eylül 2011 tarihinde eklenmiş ve 197 kez okunmuş.

Diğer Yorumlar

TemaFabrika